Google 50 TL Fiyata Satıldı ! Bu Şaka Değil ! Bu Google’ı Yıprattı

Dünyanın internet devlerinden olan Google, çok enteresan bir olay ile haber gündemine geldi. Teknoloji devi Google’da yaşanan alan adı sorunu yüzünden 50 TL‘ye komik, saçma bir fiyata satıldığı bildirildi. 

Google alan adıyla yaşanan hatalardan dolayı bir ülkede satışta yaşanan hata dolayısıyla Google’ı 50 TL gibi cidden gülünç bir rakama satın aldı. Hatta sosyal medyada “50 TL’ye görseydim ben alacaktım nasipte yokmuş” diyenlerde eksik kalmıyor. Bu hatadan dolayı Arjantin’deki internet kullanıcıları bir süre Google arama motoruna ulaşamadılar. Bunu araştıran biri alan adının satışta olduğunu anladıktan sonra Google alan adını 50 TL fiyata satın aldı. Nicolás Kuroña isimli vatandaş Google orijinal alan adını 540 Arjantin Pezosu şuan ki Türk Lirasıyla yani 50 TL gibi bir fiyata satın aldı. 

Olay çok tuhaf gelse de satın alma işleminin yasal olduğu bir gerçekti. MercoPress’e göre 21 Nisan tarihinde alan adının süresinin dolacağına ve satışa hazır olduğunu söyledi. Bu arama motoru Google’ın, birkaç saatle yayından kaldırılmasına ve kullanılamamasına sebep oldu. Google’ın Arjantin’e ait olan alan adını (google.com.ar) yenilemeyi unutması otomatik olarak satışta olması demek oluyordu. Kısaca alan adını ilk gelen alıyor diyebiliriz ve bu durum yasa dışı kabul edilmiyor. Geçtiğimiz zamanlarda bu duruma benzer bir olayda “Google 12 Dolara satıldı” şeklindeydi. 

Tüm bu talihsiz olaylardan sonra teknoloji devi Google’ın alan adını geri aldığı ve sorunun halledildiği söyleniyor. Şuanlık Google herhangi bir açıklama yapmadı. Bu olay hakkında gelişme olursa sizlere aktaracağız. Fikirleriniz değerlidir aşağıdan belirtebilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir