Yeni Bir Kripto Vurgunu Mu Geliyor !! Sistemkoin Sahibi Kim ? Sistemkoin Ne Oldu?

 Üç gün evvel Thodex çöktü önceki gün Vebitcoin, dün Goldexcoin. Aslında ilk çöküş yaşayan Sistemkoin ‘di.

 Thodex ‘in vurgunundan sonra Sistemkoin Yerli kripto para borsası yaklaşık 2 aydır kullanıma kapatıldı, bakımda.Yerli kripto borsası Sistemkoin iki ay evvel bakıma girdi. Sistemkoin borsası bakımda olduğu sebebiyle hiçbir şekilde ulaşamayan kripto para kullanıcıları Thodex vurgunu sonrası sarsılan güven nedeniyle korkuya kapıldılar. Kullanıcılar şuan Sistemkoine ulaşamıyor hatasını alıyor.

Sistemkoin ‘e Ne Oldu ?

Siteye girildiğinde ise “Web sitemiz bakımdadır. Plansız ve zorunlu sunucu güncellemesi nedeniyle geçici süreliğine kapalıdır, en kısa zamanda yine hizmet vereceğiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz” ifadesiyle karşılıyor. İçeride kripto parası bulunan kullanıcılar tedirginlik yaşıyor. 

Onlar Milyonlarca Vurdular

Bu olayda 26 Mart günü Tolgahan Ç. ve beraberindeki 8 diğer kişi İzmir ve İstanbul etrafını kapsayan operasyonda tutuklandılar. Ancak birkaç gün sonra firar edecektiler. 

Tıpkı Thodex Ceo ‘su Fatih Özer firarı gibi…

Aslında Sistemkoin başta yurtdışındaki yatırımcıları hedef almıştı. Şuan ülkemizde mağdur olan kullanıcılar telegramda örgütlenmekte…

Sanki Hepsi Anlaşmış Gibi !!

Sistemkoin’in yaklaşık olarak 2 aydır bakımda olduğu iddaa ediliyor.. Bundan önce Thodex vakası nedeniyle kripto paralara karşı piyasa da özgüvensizlik doğuyor. Thodex sahibi Furkan Fatih Özer ‘in 2 Milyar dolarlık kripto para ile yurt dışına kaçmış olması kullanıcıları mağdur etmişti.  

Bunun üzerine bir diğer yerli kripto para borsası Vebitcoin ‘de hizmetine ara vermişti. Peki Sistemkoin kapandı mı? Veya Sistemkoin sahibi, kimdir? Sistemkoin ‘in hizmetine geri döneceği konusunda şimdilik net bir cevap yok, ilerleyen vakitlerde açıklama gelirse sizlerle paylaşacağız.

Similar Posts

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir