Tesla’nın Bitcoin Kazancı Ne Kadar ? Geliri Araba Satışlarını Geçti !!

 Ekonominin tanrılarından biri olan Elon Musk bildiğimiz üzere inanılmaz bir etki ile Bitcoin geliri, değerini yükseltiyor ve bazen de düşürüyor Bu yüzden ekonominin, borsanın tanrılarından biri ünvanını almış bulunmaktadır. Tesla CEO’su Elon Musk Bitcoin ile beraber 1 milyar doların üzerinde gelir elde etmişti. Geçtiğimiz Ocak ayında kendi hazinesindeki nakit para ile 48000 Bitcoin alan Tesla devinin bu yatırımı yaklaşık 2 haftada iki katına çıkmıştı. Tesla devinin Ocak ayında aldığı bitcoin şubat ayında duyuruldu tam bir buçuk milyar dolar (1.500.000.00$) değerindeydi. Borsa oynamak istiyorum diyenler bir daha düşünmelidir görün ki insanlar ekonomi devi olmayı nasıl başardılar? Elon Musk gelirinin çok büyük bir kısmını borsa üzerinden yürüttü ve oyunun sonunda Elon Musk kazandı.


O zamanlar değeri 40 bin dolar olan Bitcoin her geçen gün artmaya devam etti. Bu artık hiç durmadı Günden güne artış sağladı ve bu artış Tesla’ya 1 milyar dolardan fazla kâr ettirdi. Bu rakam Tesla’nın arabalardan kazandığı 721 milyon dolar paradan çok daha fazlası. Bu da Tesla’nın bitcoin’den kazandığı paranın araba kazancından fazla olduğu görüldü.

Musk’ın Etkisi Az Değil 

 Elon Musk’ın yaptığı bu yatırımlar Bitcoin Kripto Parasını daha ilgi çekici hale getirdi. Burada Musk’ın Bitcoin üzerinde çok büyük bir etkisi olduğu söylenebilir. Ayrıca Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’da yaptığı açıklamada Bitcoin’in kalıcı olacağı ve dönüştürülemeyecek mesajını vererek güven salmıştı.

Bitcoin Fiyatı Şuan Ne Kadar ?

15 Nisan salı günü (515.846,55 ₺) bulan BTC şuan (18 Nisan Pazar Günü 448.550,85 ₺) Bitcoin sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin düştü mü gibi araştırmaların artmasıyla konu daha ilgi çeken bi hal aldı. Borsa üzerinde düşünülmesi gerekilen bir konudur hele ki Tesla’nın bitcoin kazancı anlayışını gördüğümüz zaman ortaya çok farklı bakış açıları çıkmakta. 

Bitcoin, kripto para, alt coin veya Borsa ve finans ile ilgileniyorsanız yorumlar kısmına aklınızdan geçenleri dökmelisiniz kesinlikle.

Similar Posts

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir