Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Geriye dönüp baktığımızda 6 Ekim 2010 tarihinde bizim için yayına giren Instagram uygulaması en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yerini aldı! Bu yazıda yararınıza dokunacak Instagram beklemeden hesap silme yöntemi yararınıza dokunacak! 

Instagram Hesap Kapatma

1,22 milyar kullanıcılı Instagram uygulaması her gün yeni kullanıcılarla buluşuyor… Instagram, iOS veya Android işletim sistemli cihazımız üzerinden kolayca ulaşabileceğimiz bir uygulama. İstatistikler, zamanımızın çoğunu Instagram uygulamasında geçirdiğimizi kanıtlıyor. Araştırma yaparken bunun gibi diğer sosyal medya haberleri hakkında geniş bilgilere sahip olabilirsiniz.

 Instagram, dergi, spor vb. haberlerden uzak, fotoğraf veya video paylaşabileceğimiz ve öne çıkabileceğimiz bir sosyal medya uygulamasıdır. Şimdi ise birçok kullanıcının araştırdığı Instagram hesabımı beklemeden nasıl kapatırım? Sorusudur. Sizi doğru şekilde yönlendirerek bu aşamayı başarılı olabilecek biçimde halletmenize yardımcı olacağız.

Instagram Hesap Nasıl Kapatılır?

Zamanımızın neredeyse çoğunu Instagram üzerinde harcadığımız için bazen yapmamız gerekenleri yapamıyoruz ve kendimize zaman ayıramıyoruz. Bu nedenlerle zaman zaman zorluklarla karşılaşıyoruz. Zamanında teslim etmemiz gerekenleri teslim edemedik, hatta insanlarla yüz yüze konuşamadık. Instagram hesap kapatma 2022 sanıldığı kadar zor bir işlem olmamakla beraber yapılması basittir.

Diğer Instagram hesap kapatma ve sosyal medya uygulamaları hakkında detaylı işlemler için telegram kanalımıza katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 Tüm bunlar dışında ek olarak Instagram 14 gün beklemeden isim değiştirme yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Öneridir.

Tüm bu süreçlerden sonra Instagram hesap silme işlemine karar verdiğinizde geriye sadece birkaç adım kalıyor. Instagram kalıcı hesap nasıl silinir? Ve Instagram hesap silme linki sizlere ulaştırmak için aşağıda cevap olarak verdik. 

Instagram Hesap Dondurma! Geçici Hesap Silme

Bununla birlikte hesabınızla ilgili geçici bir dondurma istiyorsanız buraya tıklayarak Instagram geçici hesap kapatma işlemine devam edebilir ve Instagram hesap dondurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Instagram Kalıcı Hesap Silme!

Instagram hesap silme işlemine karar verdiyseniz; Instagram silme 2022 aşamalarını başlatmak için ilk önce size bırakacağım linke tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz.

Bundan önce, giriş yapmadıysanız, Instagram’dan çıkış yapmalısınız. Bu yapıldıktan sonra,   buraya tıklayarak Instagram kalıcı hesap silme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ancak süreç bununla da bitmedi. Bir sonraki adımımızda ise bize “Hesabını neden kapattın?” sorusu geliyor. Sorduğu sorunun yanındaki kutucuğa kişisel nedenlerinizi yazarsınız. Asıl süreç asıl şimdi başlıyor.

Instagram Hesap Kapatma 2022

 Instagram hesabınızı neden kapattığınızı açıkladıktan sonra tekrar bir bölüm açılacaktır. Instagram süresiz hesap silme adına bu bölümde; boş kutucuğa şifrenizi giriniz ardından “Hesabımı kalıcı olarak kapat” yazan butona tıklamanız yeterlidir. Instagram sonsuza kadar hesap kapatma işinizi yoluna koymanız adına yapılacak bir işlemdir.

 Kendinize zaman ayıramıyorsanız, yapmanız gerekenleri zamanında yapamıyorsanız, insanlarla tanıştığınızda sohbet etmek ve bundan şikayet etmek zorsa, sırayla yukarıda bahsettiğim tüm adımları takip edin ve Instagram hesabınızı sonsuza kadar kapatın gitsin!

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu durumlardan şikayetçiyseniz veya artık sosyal medya kullanmak istemiyorsanız; iOS veya Android cihazınızdaki Instagram uygulamasını silmekle beraber hesabınızı kökten silmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey çok basit!  

1. Adım

Tüm bu adımlardan önce yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz Instagram hesap silme linkine tıklayınız, karşımıza aşağıdaki fotoğrafta verilen sayfa çıkacak. Tüm bunlardan önce hesabınıza Google Chrome’dan daha önce giriş yapmamışsınız giriş yapmanızı isteyebilir.

2. ADIM

Ardından karşınıza çıkan bu sayfada Instagram kalıcı hesap silmenin ilk aşaması çıkacaktır. Hesabınızı neden silmek istediğinizi bildirmelisiniz. 

Kendinize özel bir bahane seçtikten sonra bir sonraki adıma geçmeniz için otomatik olarak yönlendirileceksiniz. 

3. Adım

Normal şartlarda kalıcı olarak Instagram hesabı silme işlemini resmi uygulamada gerçekleştirmeniz çok da mümkün olmuyor. Bu sıkıntıyı yaşamamız için Yukarıdaki verdiğim bağlantıdan kalıcı olarak Instagram hesaplarınızı kapatabilir bununla beraber geçici olarak da kapatmaya imkanınız bulunmaktadır yani bir diğer deyişle Instagram hesap dondurma dan bahsediyoruz. 

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Verilen bu adımları uygulamanızın ardından Instagram hesaplarınız Instagram aramalarında, önerilenler bölümünde ve hiçbir yerde profiliniz görüntülenmeyecektir. En son şifrenizi girmenizi isteyebilir ve hesabınızın kapatılması adına size bir süre belirtebiliyor, o süreden sonra Instagram hesaplarınıza kesinlikle hiçbir şekilde giriş yapmanızı öneriyoruz zaten Instagram’da asla gözükmeyecek siniz yani kalıcı olarak hesabınız kapatılmış olacak, gözükecek. Size verilen sürenin ardından hesabınız kalıcı olarak Instagram sunucularından kaldırılacaktır. 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir