Instagram’dan Para Kazanma Yolları!! 2022 Instagram’dan Para Kazanmak

Instagram’dan nasıl para kazanılır, herkesin ilgilendiği bir konudur. Diğer şeylerin yanı sıra içerik oluşturucu, bağlı kuruluş pazarlamacısı olmayı veya kendi öğelerinizi satmayı öğrenin. 

 Instagram’dan nasıl para kazanılacağını öğrenmek ister misiniz? Çok sayıda seçenek var. Para nerede ise, yaratıcılar oraya gider ve rakiplerin içerik oluşturduğu fonlardan gelmekte olan parayla Instagram, platformun gelir akışlarını çeşitlendirmek için üzerine düşeni zaten yapıyor. 

Instagram ile Nasıl Para Kazanılır 2022

Artan sayıda sanatçının sponsorlu içerikten izleyicilerden para kazanmaya geçişiyle birlikte, Instagram’ın çok yönlü stratejisi mantıklı olabilir.  

Şu anda Instagram’dan para kazanmanızın dört ana yolu var: Markaların sponsor olduğu içerik yayınlamak için Influencer olarak çalışmak. 

 Başkalarının ürünlerini satmaya yönelik bir bağlı kuruluş pazarlamacısı olmak. 

 İpuçları ve reklamlar aracılığıyla içeriğiniz için para kazanmak. 

 Girişimci olmak ve kendi ürünlerini satmak.

 Instagram’dan para kazanılır mı?   

 Evet. Aslında Instagram, özellikle TikTok, Snapchat ve YouTube’dan gelen rekabet kızışırken, içerik oluşturucuların sitede kazanmalarına yardımcı olmayı büyük bir öncelik haline getirdi. Instagram’dan kazanabileceğiniz para miktarı nedir?    

Instagram’da kazanabileceğiniz para miktarı, nitelikleriniz, kitle boyutunuz, katılımınız, stratejiniz, hareketliliğiniz tarafından belirlenir.

Ünlüler Instagram’dan Ne Kadar Kazanıyor?

  İşte bazı ünlülerin ve içerik oluşturucuların ne kadar kazandıklarının rapoları:  Influencer pazarlama platformu Heartbeat’in Business Insider röportajına göre CEO’suna göre, mikro Influencer olanların sponsorlu bir gönderide aldıkları ortalama miktar 250-300 dolar.   

  Raporlara göre, 13 bin takipçisi olan bir mikro-influencer, sponsorlu Makaralar aracılığıyla 300$ kazanıyor

Bir “Bitki Influencer’ı ” olan Nick Cutsumpas (@farmernicknyc, 63K+ takipçi), sponsorlu gönderi başına (üç slayta kadar) 750 ila 1000 dolar arasında ücret alıyor. İki ila üç dakika uzunluğundaki IGTV videoları için 1.500 dolar alıyor.

 Görünüşe göre bir “Robot Influencer’ı” olan Lil Miquela (@lilmiquela, 2.5 milyon takipçi), sponsorlu her gönderide 8.500 dolar alıyor.     1.9 milyon takipçisi olan @goldenretriever’ın 2020’de Instagram’da tahmini yıllık karı 102.000$.

Kendall Jenner’a 2017’de Fyre Festivalini tanıtan tek bir Instagram gönderisi için 275.000 dolar ödendi. Daha sonra, aldatıcı reklamcılık ve reklam standartlarına uymama nedeniyle 90.000 dolarlık bir uzlaşma ödedi. 

The Rock’ın 2020’de tek bir sponsorlu gönderi için 1.015.000 dolar aldığı bildirildi. Şimdi Instagramdan para kazanma yolları listemize geçeceğiz.     

Instagram’dan Para Kazanma Yolları! 

Yöntem 1: Bir markayla ortak olun 

Instagram, markaları ve içerik oluşturucuları birbirine bağlamak için bir pazar yeri geliştiriyor. Bu arada, nitelikli içerik oluşturucular Brand Collabs Manager’ın para kazanma araçlarından yararlanabilir, bir Influencer ajansla çalışabilir veya ilgili işletmelere ulaşabilir. 

Gereksinimler:  

Bir işletme veya içerik oluşturucu olarak aktif olan hesaplarınız varsa.  10.000’den fazla kişi sizi takip ediyorsa.  Önceki 60 gün içinde, orijinal videolar 100 saatten fazla görüntüleme süresi veya toplam 1.000 katılım (beğeniler ve yorumlar) aldıysa.  Daha önce içerik ihlali geçmişiniz yoksa.   

  Yöntem 2: 

Bağlı kuruluş bağlantılarından yararlanın 

Influencer pazarlama, Influencer’ın ilham verdikleri satın alımlardan kar etmelerini sağlar. Arkasındaki mekanizma nedir? Markalar, gönderilere, Hikayelere ve Instagram profillerine izlenebilir bağlantılar ve promosyon kodları ekleyerek Influencer tavsiyelerini izleyebilir. Anlaşmanın tıklama başına ödeme veya edinme başına maliyet esasına dayalı olmasına bağlı olarak, komisyonlar %10 ile %20 arasında değişebilir.    

   Yöntem 3: İçeriğinizden para kazanın   

 Instagram’da eğlence veya bilgi değeri sağlayan içerikle bir kitle oluşturan içerik oluşturucular için giderek artan sayıda yöntem vardır.  

Uygulama sonunda kısıtlı içerik, abonelikler ve belki de bir NFT pazarı gibi özellikler içerebilir. Şu an için, Instagram içeriklerini toplamanın en yaygın yolları şunlardır: Link in bio  Instagram Live Badges  IGTV Ads   

Yöntem 4: Kendi ürün veya hizmetlerinizi satın

 Birçok Instagram sanatçısı, fotoğraf filtrelerinden, perakende ve podyuma hazır ürün gruplarına kadar her şeyi satan girişimci olarak çalışır. 

Daha önce, ürün veya hizmetlerini uygulamada satmak isteyen kullanıcıların iki seçeneği vardı: biyografilerinde bir bağlantı kullanmak veya markaları için ayrı bir işletme hesabı oluşturmak. Fisayo Longe, dijital tasarımcı olarak başarıya ulaştıktan sonra 2016 yılında KAI kolektifini kurduğunda ikinci yolu seçti.        Instagramdan para kazanma listemizin sonuna geldik.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir