Twitter İle Para Kazanma! 2022 Twitter’dan Para Kazanılıyor Mu?

 Twitter, uzun yıllardır kısa mesajlar için oldukça popüler bir sosyal ağ olmuştur ve elbette pek çok kişi Twitter’dan nasıl para kazanılacağını araştırıyor.

Aşağıda Twitter’da gelir elde etmek için ne gibi fırsatlar olduğunu ve takipçi, tweet ve beğeni başına para kazanıp kazanamayacağınızı açıklayacağım.

Ayrıca Twitter ile ilgili deneyimlerimi anlatıyor ve pratik ipuçları veriyorum.

Twitter’da para kazanılıyor mu?

Her şey dahil barındırma reklamcılığı

Dünya çapında 330 milyondan fazla kullanıcısı olan Twitter, dünyanın en büyük sosyal ağlarından biridir ve Türkiye’de birkaç milyon insan her gün kısa mesaj hizmetini kullanmaktadır.

Kişisel olarak çok hoş bulduğum Twitter’da bir mesaj için sadece 280 karakterle geçinmeniz gerekiyor. 

Bu, Twitter’ı kişisel olarak sizler için ideal sosyal medya platformu yapıyor, çünkü diğer herkes kısa olmalı ve bu nedenle kısa sürede çok şey öğrenebilirim.

Ama tabii ki benim ve internetteki diğer birçok serbest meslek sahibi insan için, Twitter ile para kazanıp kazanamayacağınız sorusu ortaya çıkıyor.

Twitter’da takipçi, tweet ve beğeni başına ne kadar kazanılıyor?

Twitter’da aboneler veya beğeniler için para kazanıyor musunuz? Hangi doğrudan ve dolaylı kazanç fırsatları bulunuyor?

Aşağıda, Twitter kullanıcıları için en önemli metrikleri ve bunların geliri nasıl etkilediğini inceleyeceğim.

Takipçiler için para verilir mi?

Twitter’da takipçi sayısı da önemlidir, çünkü kendi Twitter gönderileri haber akışında görüntülenir. Bu, takipçi sayısını önemli bir kilit rakam yapar, ancak para kazanma üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur.

Ne de olsa Twitter’dan aboneler için para almıyorsunuz ve Twitter’da da üyelik veya benzeri bir şey sunamazsınız. Twitter’dan doğrudan para kazanmanın bir yolu yok, ancak elbette birçok Twitter abonesi dolaylı olarak gelir elde ediyor.

Kendi aboneleriniz için bağlı kuruluş bağlantıları içeren veya en azından bağlı kuruluş bağlantıları içeren makalelere bağlantı içeren tweetler gönderebilirsiniz. Kendi ürünlerinizi Twitter üzerinden tanıtmak da düşünülebilir ve ne kadar çok aboneniz olursa, uygun bir teklifin iyi karşılanma ve gelir elde etme şansı o kadar yüksek olur.

Tweetler için para verilir mi (kazanılır mı)?

Bir tweet, yani kısa bir Twitter mesajı için bile Twitter’dan para alamazsınız. YouTube’dan farklı olarak, platformun kendisinde hiçbir reklam veya benzeri bir gelir sağlaması sizin tarafınıza yoktur.

Ancak elbette birçok aboneye gönderilen tweetler hala bir değere sahip. Instagram’a benzer şekilde, ücretli tweet’ler için para ödeyen şirketler kesinlikle var. Bunlar, daha sonra reklam olarak işaretlemeniz gereken reklam tweet’leri veya sponsorlu tweet’ler olacaktır, aksi takdirde, örneğin bir uyarı şeklinde, gizli reklam olarak sorunlara neden olabilirler.

Ancak geniş bir erişim, yani çok sayıda abone oluşturduysanız, ücretli tweet’lerle ara sıra iyi para kazanabilirsiniz, ancak elbette kendi abonelerinizi rahatsız etmemek için ciddi ve uygun reklam olduğundan emin olmalısınız.

Yukarıda bahsedilen bağlı kuruluş bağlantıları veya kendi bağlı kuruluş web sitenize veya kendi ürünlerinize bağlantılar içeren tweet’ler dolaylı bir seçenektir. Ücretli tweet’leri etkinleştiren çevrimiçi hizmetler de vardır, ancak bunlar genellikle ABD’den gelen hizmetlerdir ve Türkiye pazarı için çok az kullanışlıdır.

Twitter’da Beğeniye Para Kazanılır Mı?

Twitter ayrıca bireysel beğeniler için, yani bir tweetin altındaki küçük kalbe yapılan tıklamalar için ödeme yapmaz. Ve bununla dolaylı olarak da gerçekten para kazanamazsınız. Bununla birlikte, beğenilerin getirdiği şey, tweet’e daha fazla dikkat etmektir.

Bu sayede beğeniler, kendi tweetlerinizin daha sık görüntülenmesini ve daha fazla dikkat çekmesini sağlar. Böylece kesinlikle tekrar para kazanabilirsiniz.

Bir tweet ile duygu uyandırdığınızda çok fazla beğeni alıyorsunuz. Görüşler, örnekler, anketler, içgörüler, tartışmalı konular ve sorular bunun için iyidir.

Retweet’ten Para Kazanılır Mı?

Retweetler elbette Twitter’daki en iyi sonuçtur, çünkü bu, diğer Twitter kullanıcılarının kendilerinin tweet’inizi yayacağı ve aboneleriyle paylaşacağı anlamına gelir. Bunun büyük avantajı, bu retweeti yayınlayan Twitter kullanıcısının doğal olarak orijinal tweet’e daha fazla güvenmesi ve bu nedenle abonelerinin daha yakından bakmasıdır.

Ve böylece tekrar bir retweet’ten faydalanırsınız, çünkü burada yer alan bağlı kuruluş bağlantıları veya kendi makalelerinize bağlantılar daha da fazla dikkat ve tıklama alır.

Ücretli tweet’ler elbette nadiren retweetlenir, ancak bu, onları ilginç, eğlenceli ve çekici hale getirirseniz mümkündür.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir