BORSA YOLUYLA ZENGİN OLMAK

 Borsa ticareti, kendi fonlarınızı hisse senetlerine veya diğer finansal araçlara yatırmakla ilgilidir. Hisse senetleri, yatırımcıya borsada işlem gören bir şirkette hisse veren menkul kıymetlerdir. Yani borsadan zengin olmanın sırrı, doğru şirkete karlı bir yatırım yapmaktır.

Yatırımcı, hisse satın alarak, bir şirketin finansmanının yükselebilecek veya düşebilecek bir kısmına sahip olur. Bir şirket ne kadar başarılı olursa, ilgili hisse senetleri o kadar fazla değer kazanır ve borsada fiyatları o kadar yükselir. DAX, MDAX, SDAX ve TecDax endeksleri, borsada zengin olmak için Türkiye’de ki en başarılı şirketlere yatırım yapmanız tavsiye edilir.

Borsa fiyatları, arz ve talebin sürekli güncellenmesiyle belirlenir. Sadece bir basit ilke izlenmelidir: bir hisse senedini piyasa fiyatı düşükken satın alın ve yüksek olduğunda satın. Bir hisseye olan talep, fiili arzı aşarsa, hissenin değeri ve piyasa fiyatı da artar. Öte yandan, talepten daha fazla hisse teklif edildiğinde bir hissenin fiyatı düşer.

Borsa Nasıl Oynanır?

 Sonra bu hissenin piyasa fiyatı düşer. Hisse senedi piyasasında ne kadar çabuk zengin olabileceğiniz, esasen bir hissedar olarak bu sürekli değişen trendlere ne ölçüde uyum sağlayabildiğinize bağlıdır. Borsa yoluyla zengin olmak için, az para harcanması için şu anda düşük bir değerde olan menkul kıymetlere yatırım yapılması tavsiye edilir. Kar elde etmek için, hisse senedi değeri arttığında satılır. Hissedarın bu ticareti ne ölçüde yaptığına bağlı olarak, farklı tutarlarda kâr veya zarar vardır. Ekonomi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz

Ancak buradaki risk belirsizlikte yatıyor: Hiç kimse bir hissenin değerinin ne zaman artacağını ve ne kadar yükseleceğini bilmiyor. Borsada zengin olmak da biraz sezgi ve yetenek gerektirir. Bir hissedar borsada ne kadar uzun süre işlem yaparsa, o kadar fazla deneyim kazanır ve hissesinin piyasa fiyatını beklemesi mi yoksa hisseyi hemen satması mı gerektiğini bilme olasılığı o kadar artar. Ancak bu, istisnasız herkesin borsada işlem yaparak zengin olabileceği anlamına gelmez. Başarılı hissedarların hikayeleri olduğu kadar, hisse alım satımında gözle görülür bir başarı elde edememiş yatırımcıların raporları da var.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir