Instagram kapanan hesaplar nasıl açılır? Hesabı Yeniden Açma Yöntemi

  Hepimizin, zamanımızın çoğunu sosyal medya; Instagram platformu üzerinde geçiriyoruz. Tabi hepimizin kullanma amaçları farklı. Kimisi insanlarla etkileşimde olabilmek için, kimisi ise işini tanıtmak için gibi… Bizi mutlu eden, kafamızın dağılmasında çok büyük rol oynayan Instagram uygulaması, farklı sebeplerden, bizim bildiğimiz veya bilmediğimiz nedenlerden ötürü kapatılıyor… 

Kapanan Instagram Hesapları Nasıl Açılır?

kapanan instagram hesabını açma

 Instagram biz profilimizi açarken sunmuş olduğu sözleşme detaylarında bazı kurallar yazmaktadır. Kimi zaman okuyup onaylıyoruz, kimi zaman ise okumadan ”sözleşme detaylarını okudum ve kabul ediyorum” butonuna basıp hesabımızı açıp, profilimizi açabiliyoruz.

 İşte tam da bu noktada; sözleşme detaylarını iyi incelemediğimizden dolayı; bazı kuralları bilmeden, istemeden ihlal etmiş oluyoruz. Bir şekilde; günümüzün çoğu zamanını harcadığımız Instagram uygulaması kapanmış oluyor. 

INSTAGRAM 14 GÜN BEKLEMEDEN SINIRSIZ İSİM DEĞİŞTİRME İÇİN TIKLA.

 Peki bu aşamadan sonra ne yapmalıyım? sorusunu soruyorsanız, net ve doğru bir cevap bulamıyorsanız, aradığınız cevap tam olarak bu yazıda.

 Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Instagram hesabınızı kalıcı bir şekilde kapattıysanız ve sonrasında bundan pişman olup geri açmak istiyorsanız, maalesef Instagram uygulamasının katı kurallarından dolayı, silmiş olduğunuz hesaba bir daha erişemiyorsunuz. Bunun tek bir çözümü var. O da; Instagram kayıt olup, profilinizi oluşturmaktan geçiyor.

Kapanan Instagram Hesabı Açma 2022

 Tabi günümüzün çoğu zamanını harcadığımız Instagram uygulamasında her ne kadar keyifte alsak, fazla zaman harcadığımızdan dolayı; başka şeylerle ilgilenememeye başlıyoruz. Bu sebepten ötürü ise; bir süre uygulamaya ara vermek istiyoruz ve bu isteğimizi Instagram hesabımızı dondurarak gerçekleştiriyoruz. Instagram hesabımızı dondurduktan sonra ise; bizi takip eden diğer Instagram kullanıcıları bizi hiç bir şekilde sayfalarında göremiyorlar. 

instagram  dondurulan hesabı geri açma

Ara verdiniz ve zamanınızı başka şeylere harcadığınızı kafanıza oturttuktan sonra ise; hesabınızı geri alabilmek için yapacağınız şey çok basit! Silmiş olduğunuz Instagram uygulamasını tekrar indirip, uygulamayı açtıktan sonra karşınıza ”oturum aç” kısmı çıkacaktır. Bu butona bastıktan sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlıyorsanız bilgilerinizi giriyorsunuz ve dondurmuş olduğunuz Instagram uygulamasını tekrar kullanmaya başlıyorsunuz. 

 Şifrenizi mi hatırlamıyorsunuz ? Bu sebepten dolayı dondurmuş olduğunuz hesaba erişemiyor musunuz? İşlem oldukça basit! ”Oturum aç” butonuna bastıktan sonra, bilgilerinizi girmeniz gereken yerin altında ”şifremi unuttum” kısmını göreceksiniz. Bu butona bastıktan sonra ise; kullanıcı adınızı tekrar giriyorsunuz ve oluşturmak istediğiniz yeni şifreyi giriyorsunuz. 

 Yeni şifrenizi girdikten sonra ise; Instagram şifrenizi onaylamak için ”şifre onayla” butonuna tekrardan yeni kullanacağınız Instagram şifresini giriyorsunuz. Bu işlemi bitirdikten sonra ise; Instagram uygulamasını tekrardan kullanıp, insanlara etkileşmeye başlayabilir veya başka sebeplerden dolayı kullanıyorsanız, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz!

 Bazı durumlar bizim elimizde olmadığı gibi; Instagram hesabımızın kapanmasıda bilmediğimiz nedenlerden dolayı kapatılabiliyor. Zaman zaman bu hepimizin başına mutlaka gelmiştir. Bu dakikadan sonra yapacağınız işlemi, sizlere yardımcı olabilmek adına kısaca bahsetmek isterim.

Instagram Kapanan Hesapları Açmak Mümkün Müdür?

 Öncelikle hesabınızın kapandığına dair sizin DM kutunuza bir bildirim gelecektir. Eğer bu bildirim DM kutunuza gelmemiş ise; bilgilerinize yazmış olduğunuz mail adresinizi kontrol etmenizde fayda var. DM kutunuzda veya mail adresinizde Instagram hesabınızın neden kapanıldığına dair ”ihlal koşulları” başlığı altında bir bildirim almış olacaksınız. Instagram bu bilgileri size sunduktan sonra ”itiraz hakkı” linki bırakacaktır. Bu linke tıkladığınızda önünüzde yeni bir sekmede sayfa açılacaktır. 

İnstagram gizli hesap görme için tıkla.

Bu sayfada ”Instagram hesabım donduruldu” konu başlığı altında bir itiraz formu olacaktır. Bu formda sorular oldukça kısa ve basit! Nüfus cüzdanınızda yazılı olan isim-soyisim, Instagram kullanıcı adınız, E-posta adresiniz ve hangi ülkede yaşıyorsunuz sorularıyla karşılaşacaksınız. Bu formu eksiksiz, hatasız ve doğru şekilde tamamladıktan sonra formu gönderiyorsunuz. Instagram uygulaması eğer başvurunuzu onaylıyor ise, birkaç gün içerisinde Instagram hesabınızı ulaşabiliyor, kullanabiliyorsunuz

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir