Tiktok Keşfete Düşme Yöntemleri

Benzersiz algoritmalar kullanarak milyonlarca cep telefonu ekranında görüntülenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Şimdi soru şu: Markalar bu devasa görünürlük fırsatından nasıl yararlanabilir? 

Tiktok Keşfete Düşme

TikTok’taki varlığınızı artırmak için beş ipucumuza göz atın. 

1. Hashtag’ler

Tiktok içerisinde erişimi genişletmek için 1 numaralı en önemli aracımızdır. TikTok’ta, diğer platformlardaki hashtag’ler gibi çalışırlar: içeriği sıralamaya yardımcı olurlar ve yayınlarınızın içeriği hakkında algoritmalara ipuçları verirler. 

 Hashtag’ler, TikTok kullanıcıları belirli içeriği aradığında markalı içeriğinizin görülmesini sağlar. Bir kullanıcı bir hashtag aradığında, uygulama en popüler olandan başlayarak onu kullanan tüm videoları gösterir. Yani kısaca insanlar sizi hashtag’ler sayesinde bulurlar.

TİKTOK MAVİ TİK ALMA YÖNTEMİ!! tıkla oku

 TikTok’un algoritması, kullanıcıların en çok ne tür içerik izlediğini bilir ve onlar için doğru olan “sizin için sayfalar” kategorisi oluşturur. Etiketlerin kullanılması, ilgili kullanıcıların “Sizin için önerilir” sayfasında görünmesine de yardımcı olur. Oraya düştünüz mü bu iş tamamdır.

 Markanızla alakalı hashtag’leri kullanmak, görüntüleme oluşturmanın önemli bir parçasıdır. Kullanmak isteyebileceğiniz hashtag’leri bulmak için uygulamaya gidin ve markanızla ilgili genel terimleri arayın. Hangisinin en çok görüntülendiğini görmek için “Hashtag’ler”i seçin. İşte “#ramazanayı” kavramına dayalı bir örnek. 

Abartmadan Hashtag Kullanımınızı Arttırın!

Tiktok keşfete nasıl girilir

 Bunun dışında, uygulamanın Keşfet sayfasında tüm kullanıcılara gösterilecek olan bazı trend hashtag’leri karıştırın. Bu, sizi bu hashtag’lerle haberi yaymaya çalışan bir kullanıcı kalabalığına sokar, ancak ilgili hashtag’lerinizi iltifat etmek için bir veya iki tane kullanmaktan zarar gelmez. Spam uyarılarını tetikleyebileceğinden, videolarınızda çok fazla hashtag kullanmadığınızdan emin olun. Üç alakalı hashtag ve iki popüler hashtag öneriyoruz.

2. TikTok Videolarınızda Trend Olan Sesleri Kullanın 

TikTok’un çok sevilen bir özelliği, Keeping Up with the Kardashians’tan akılda kalıcı ses klibi gibi video içeriğinin üzerine bir şarkı veya film müziği yerleştirme yeteneğidir. Sesler, Keşfet sayfasında ve hashtag’lerde görünür. 

TİKTOK REKLAMSIZ MOD APK TIKLA İNDİR

 Popüler sesler her zaman popüler danslar anlamına gelmez, giydirmeler, makyaj eğitimleri, egzersiz rutinleri ve daha fazlasını içerebilir. Keşfet sayfasında ve bir gönderi oluştururken ekranın üst kısmındaki popüler seslere göz atın: 

 Büyük artı düğmesini tıklayın Ekranın üst kısmındaki “Sesler”e tıklayın “Önerilen” seslere göz atın Ayrıca “TikTok Virüsü”ne de göz atın “Çalma listesine” dikkat edin Popüler sesleri kullanmak, erişiminizi artırabilir, çünkü kullanıcılar sese tıkladığında videonuz keşfedilir. Ayrıca, “Sizin İçin” sayfasında yer alma şansınızı artırmanın başka bir yoludur.

 Bazı trend sesler markalar tarafından kullanılamayabilir. Ancak bu, katılımın imkansız olduğu anlamına gelmez! Örneğin, etkileyiciler genellikle takipçilerini motive etmek için popüler sesler için hızlı geçişler yayınlar.

 Belirli bir sesiniz yoksa, telifsiz müziklere göz atın ve benzer seslerle trende katılın ve trendle ilgili hashtag’leri kullandığınızdan emin olun.

3. Düzenli Paylaşım Yapın

Tiktok keşfet hilesi

 Birçok influencer günde 10 defaya kadar paylaşım yapıyor. Ancak bunun marka için sürdürülebilir bir strateji olmadığını biliyoruz. Size en uygun sevkiyat ritmini bulun ve ona bağlı kalın. 

 Bir kerede tonlarca güçlü içerik yayınlayıp sonraki hafta için yayın yapmamak yerine, yaymanızı öneririz. Görünürlüğün amacı sık gönderi paylaşmaktır, bu nedenle haftada 1-3 gönderiyi sıraya koymaya çalışın. Kısa ve hızlı gönderiler olabilirler.

4. Eleştirel Videolar Paylaşın ve İş Birliği Yapın

 İnflucer’lar takipçilerini çekmek ve yenilerini kazanmak için tonlarca içerik üretiyor. Bu etkileyicilerle çalışmak, takipçi tabanlarından yararlanabilir ve markanıza dikkat çekebilir.

  Etkileyici bir işbirliği ile yalnızca sayfalarında görünürlük elde etmekle kalmaz, aynı zamanda yaratıcılıklarından faydalanabilir ve marka sayfanız için yeni içerik oluşturabilirsiniz.

Tiktok keşfete düşme zamanları

 TikTok Creator Marketplace, işbirliği yapmak için doğru etkileyicileri bulmak için kullanışlı bir araçtır. TikTok’un bu ücretsiz kaynağı, markaların etki, konu, konum ve daha fazlasına dayalı olarak filtrelenmiş aramalar oluşturmasına olanak tanır. 

 Hatta doğrudan pazarda kampanyaları yönlendirmeye ve yönetmeye başlayabilir, bu da TikTok etkileyici pazarlama kampanyalarını etkinleştirmeyi kolay ve hızlı hale getirir.

5. Altın Kural: Her Yerde Olun!

Tiktok keşfet taktiği

Yorumlarda, etiketlerde ve daha birçok yerde kendinizi belli edin. Bu yöntem hesabınızın profil ziyaretçilerini arttıracak ve keşfete düşmeniz adına güzel bir adım olacaktır. 

Tiktok Keşfet Saatleri Nelerdir? Tiktok keşfet zamanları 2022

Tiktok keşfete düşme zamanları veya tiktok keşfet saatleri nelerdir diye soruyorsanız: 

Pazartesi: 06.00   10.00    22.00

Salı: 02.00     04.00    09.00 

Çarşamba: 07.00    08.00   23.00

Perşembe: 09.00   12.00    19.00

Cuma: 05.00   01.00     03.00

Cumartesi: 11.00   19.00   20.00

Pazar: 07.00    08.00   16.00

 Yeni bir taktik daha istiyorsanız TikTok’a yeni başlayan arkadaşlara önerimiz kitlenize uygun kişilere bol bol takip isteği yollayın GT yapmaya çalışın. Bu profilinizin takipçi sayısını bir hayli arttıracaktır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir