4 Yöntem İle Instagram Keşfete Düşme Yöntemleri Nelerdir? 2022 İnstagram Keşfete Çıkma Yöntemi

 Çoğu içerik üreticisi keşfete düşmenin yollarını aramakla beraber keşfete düşmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorlar. 

 Bu yazımızda keşfete düşme hakkında altın değerinde bilgileri önünüze sunacağız. Piyasada yüzlerce tl değerinde satılan eğitim setlerine inat bilgiyi ücretsiz hale getirmeye devam edeceğiz. Bizi takipte kalın.

Instagram Keşfete Düşmek Neden Önemlidir?

 2022 İnstagram keşfete düşmenin en önemli özelliği ise fazla etkileşim alarak daha fazla insana ulaşmanızdır. Bir satıcı iseniz satışlarınız artar. Bir içerik üreticisi iseniz takipçileriniz artar. 

 Para kazanıyorsanız bunu katlarsınız. Kısaca keşfet (discovery) bölümünde yer almanız sizin değerinizi yüksektir. Son derece önemli olan Instagram keşfete düşme yolları 2022 hakkında detaylı bilgi vermeye zaman kaybetmeden başlayalım.

1. Doğru Zamanda Doğru Paylaşım

 Sadece Instagram değil diğer sosyal medya uygulamalarında bile keşfet saatleri bulunmaktadır. 

 Algoritmaya ayak uydurun. Genelde insanlar sosyal medyada 18.00-23.00 arasında ve öğlen 12.00-13.00 arasında aktif olurlar. Bu saatlerde yapacağınız paylaşımlar sizi öne taşıyacaktır.

2. Fazla Etiket Kullanımından Kaçının

Etiket kullanmak bir hayli verimlidir ancak etiket kullanımını gereğinden fazla arttırmak hem hesabınıza hem de gönderiye zarar verir. Videoda da gördüğünüz gibi gönderiye uygun ve ek olarak popüler etiketler eklemek yararlı olacaktır. En fazla 7 etiket kullanın. Birkaç popüler etiket: #fyp #reels #love #like 

3. Etkileşime Davetiye Çıkarın

 Instagram’da paylaşım yaparken videonuzun veya gönderinizin altına kullanıcıların okuyunca yorumlara yanıt vermesini sağlayacağı bir cümle yazabilirsiniz. 

 Bu yönteme örnek verecek olursak; gitmek istediğiniz ülke? Diye açıklama kısmına yazarsanız kullanıcılar yorumlara gitmek istedikleri ülkeyi yazacaklar böylelikle yorum almış olacaksınız.

 Instagram’da bir gönderiye bolca yorum yapılmışsa keşfete düşme hatta keşfette uzun süre kalma hakkına sahip olur.

4. Videoda Oynatılan Şarkıyı Özenle Seçin

Örneğin hesabınızda bir reels videosu paylaştınız. Açıklama kısmını güzelce kullandınız ayrıca etiketleri de sorunsuz kullandım diyorsanız geriye kalan tek şey videonuzda oynatılan şarkı/müzik. 

Bu aralar popüler olan birkaç reels şarkısı;

  • Get Lucky
  • My Money Don’t Jiggle Jiggle
  • Pre Pet Gangster 

 Videonuzda bulunacak olan şarkı hayati önem taşımaktadır. Eğer o müzik veya şarkı Instagram algoritmasında trend ise sizin videonuzda o şarkıyla daha önce karşılaşmış olan kullanıcıların karşısına çıkacaktır. 

Bu yöntemle hem keşfete düşersiniz hem de videonuzda ki beğeni sayısı uçmaya başlar. Kısaca videonuza şarkı seçerken trend olan ve içeriğinizle bağdaşan bir müzik seçin.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir