Telegram Premium Nedir? Telegram Yeni Gelen Özellikler 2022

Anlık mesajlaşma platformlarının artış gösterdiği son birkaç yıl içinde adından bahsettirmeyi başaran Telegram kalabalık bir kullanıcı kitlesine sahip ve bu kitle her geçen gün büyüyor.

 Ücretsiz, hızlı ve güvenilir iletişim imkânı sunan Telegram altyapısına yeni özellikler ekliyor ve hatta çoğu özelliği kullanılabilir duruma getirip sunduğundan dolayı “Telegrama yeni özellik geldi”demek mümkün. Peki, dahil edilen bu yeni özellikler neler? Telegram premium’da neler var? 

 Henüz eklenme aşamasında olan Telegram yeni özellikleri neler olacak? Telegram Premium yeni özellikler nelerdir? Çok daha fazlasının cevabına burada ulaşmak mümkün.

TELEGRAM NEDİR?

 Teknik olarak bakıldığında WhatsApp’a rakip olarak nitelendirilebilen telegram her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmakla kalmayıp aynı zamanda genelin tercih ettiği bir platform haline gelebilmek adına çeşitli özellikleri bünyesine eklemeye hazırlanıyor.

 Telegram, Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulan ve hizmete sunulan, güvenlik sistemi gelişmiş, anlık sesli ve görüntülü iletilerin ulaştırabileceği işlevsel iletişim platformu olarak 2013 yılında kurulmuştur. Bu platformu sadece mobil olarak değil masaüstü sistemlerde de kullanabilmek mümkün.

Telegram’ın İlk Kurulduğu Andan Beri Var Olan Özellikleri

Sunduğu gelişmiş güvenlik hizmeti ile kişisel anlık mesajlar kimse tarafından görülemiyor. Göremeyen bu kesime Telegram’ın kendisi de dahil.

Bulut tabanlı bir sisteme sahip Telegram hemen her türlü platformu çok kısa bir sürede kullanıcı karşısına çıkarabilecek şekilde programlıdır.

 Telefon numarası ile kayıt olunabilen platforma telefon numarası vermeden sadece kullanıcı adı ile kayıt olabilmek mümkündür.

Mesajların, üçüncü bir kişiye iletilmesi Telegram’ın güvenlik sistemi sayesinde tamamen engellenir. Bu özelliği sayesinde WhatsApp’tan gözle görülür bir farka sahiptir.

Görüntülü ve sesli mesaj özelliklerini bir çok anlık mesajlaşma platformunda olduğu gibi Telegram da sorunsuz bir şekilde kullanıcıya sunmaktadır.

Gönderilen her mesaj programın belirlediği belli bir süre geçtikten sonra mesajlaşmanın gerçekleştirildiği her iki taraftan da tamamen silinir.

Son görülme özelliği kişinin gizlilik hakları kapsamında kapatılabilir.

Platform üzerinde herhangi bir içeriğin görüntüsü alındığı takdirde içeriğin sahibi olan tarafa bildirim gönderilir.

Telegram Ücretli Mi Oldu?

 Kullanılan cihaz fark etmeden Telegram’ın indirilmesi her koşulda ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

TELEGRAM PREMİUM NEDİR?

 Platformda ücretsiz kullanımların devam edebileceği bu süreçte artık ücretli aboneliklerin de var olacağı Telegram tarafından duyuruldu. Ücretli abonelikle birlikte, yeni özellikleri bünyesine ekleyen Telegram’ın Premium hesap kullanıcılarına sunacağı hizmetin farklılıkları merak edilen konular arasında.

 Yeni gelen avantajlar platformu ücretsiz olarak kullanan kullanıcılara olumlu veya olumsuz herhangi bir etkide bulunmamakla birlikte ücretsiz olarak kullanılabilen özelliklerin tamamı yine aynı şekilde ücretsiz olarak kullanılacak. 

 Telegram Premium’da neler var, Telegram Premium’un yeni özellikleri neler olacak? Bu konuya ilişkin bütünüyle soruların cevaplarını veren resmi bir açıklama henüz yapılmamakla birlikte yeni özelliklerden bir kaçı duyuruldu.

TELEGRAM PREMİUM YENİ ÖZELLİKLER NELERDİR?

  • Beta sürümü sayesinde, ücretli abonelik sahibi olan kullanıcıların aynı anda birden fazla içeriğe ulaşabileceği,
  • Çok daha fazla sayıda sohbetten aynı anda yararlanabileceği,
  • Ücretsiz kullanıcıların kullanabildiği emoji ve çıkartma setinden çok daha kapsamlı çıkartma setine sahip olabilecekleri,

duyurulan yeni özellikler arasındadır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir