Twitter Tweet Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır? 2022 Tweet Düzenleme Mümkünmüdür?

 Twitter Kim Tarafından ve Ne Zaman Kurulmuştur?   

 Twitter 2006 Yılının Mart ayının 21 `inde Amerika Birleşik Devletlerinin San Francisco eyaletinde Jack Dorsey , Biz Stone , Noah Glass ve Evan Williams tarafından kurulan bir sosyal medya platformudur.

Tweet Düzenleme Nedir?

 Twitterda paylaşılan her bir gönderi örnek olarak fotoğraf, video veya sadece yazı halinde bir metin gibi her gönderiye tweet denmektedir. Kullanıcı kişi herhangi bir paylaşım yaptığında yani tweet attığında o kullanıcının hesabına bakarak attığı tweetleri görebilirsiniz .

Twitter Tweet Düzenlemek Mümkün Mü ? 

Eğer Mümkünse Twitter’da Tweet Nasıl Düzenlenir?

 Twitterda tweet olarak paylaştığınız gönderilerde her zaman hatasız şekilde gönderim yapamayabilirsiniz . Bundan dolayıdır ki insanlar Twitterda tweet düzenlemeye ihtiyaç duyarlar . Şuan güncel olarak Twitterda bir tweet attığınızda yani bir paylaşım yaptığınızda o paylaşımı düzenleyebilmenin tek yolu silip tekrar yazmaktır.

 Ama Twitterin sahipleri bu konuda bir gelişime ihtiyaç duyulduğunu tespit etmiş ve bu konuda resmi yeni açıklamalar duyurmuştur.

Brizzly sitesinden tweet düzenleme mümkündür. Henüz resmi uygulamaya bu özellik gelmedi ancak Elon Musk bunun hakkında olumlu bir açıklama yaptı. Şuan özellik gelene kadar beklemede kalmanızı öneriyoruz…

 Bildiğiniz gibi Twitterda herhangi bir tweet düzenleme butonu veya klavye kısayolu gibi bir fonksiyon bulunmuyor fakat Twitterin kurucuları bunun hakkında bilgi paylaşmıştır. Verilen bilgilere göre tweet atan kullanıcı tweeti paylaştığı andan itibaren birkaç saniye içerisinde ekran belirecek olan bir buton sayesinde butona basınca tweet düzenleme ekranına geri döneceği bir mekanik olarak duyuruldu. 

 Bu mekanik henüz test aşamasında fakat birçok kullanıcı tarafından merakla beklenen bu özelliği bu sosyal mecraya geleceğinden emin olan çok fazla insan bulunuyor çevremizde. İnsanların gerçekten merakla bilgilere ulaştığı ve gündemdeki isimleri takip ettiği bu uygulamaya böyle özellikler gelmesi tüm kullanıcılar tarafından olumlu olarak karşılanacaktır muhakkak ki.

Twitter Tweet Düzenleme Ne Zaman Gelecek?

Elon Musk Twitteri Aldı Bu Konu Hakkında Herhangi Bir Duyuru vs. Yaptı mı?

 Hepimizin bildiği gibi ünlü iş adamı milyarder ve gündemden düşmeyen Elon Musk Tesla arabalardan sonra Twitter `a da el attı. Twitter `i geçtiğimiz günlerde tam olarak 44 milyar dolara satın alarak gündemin göbeğine oturmuştur ve uzun bir süre daha kalkmayacağa benziyor bu gidişle.

 Elon Musk Twitter’ı daha yeni satın almış olması dolayısıyla tweet’i düzenleme işlemi hakkında herhangi bir açıklama yapmamış olması çoğumuzun tahmin ettiği bir durumdur ki gerçektende henüz bu konu hakkında bir açıklama veya açılayıcı nitelik taşıyan bilgi paylaşılmamış yada sızdırılmamıştır.

Twitter ile nasıl para kazanılır yazımıza göz atabilirsiniz.

 Fakat Elon Musk gibi yaptığı işlerde gayet başarılı olan bir insanın Twitteri aldığını düşünürsek yakın zamanda Twitter’a sadece Tweet düzenleme değil bunun gibi birçok yeni insanların işine yarayacak özellik getirecektir ve mutlaka bu özellikler insanların bu sosyal mecrayı kullanırken ki deneyimleri sonucu vardıkları yorumları olumsuz dahi olsa bu yorumları olumluya çevirmekte büyük etken olacaktır.

Merak Eden Okurlar İçin Twitter’ın Yeni Sahibi Elon Musk Hakkında Ufak Bilgilendirme:

 Elon Musk’un annesi Kanadalı babası Güney Afrikalıdır. Henüz 12 yaşındayken ilk oyununu 500 dolara satarak 12 yaşında ilk satışını gerçekleştirmiş günümüzde ise Tesla araba ve Twitterin sahibi milyarder bir girişimcidir. İşinde gayet başarlı olmasıyla birlikte günümüzde ki mesleklerinden bazıları girişimci, Mucit, Yatırımcılıktır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir