WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır? Geri Getirme İşlemi

 

Günümüzde oldukça rağbet gören ve neredeyse hemen herkesin iletişim kurmak için tercihini kendisinden yana kullandığı WhatsApp, kullanımın artması ile birlikte gün geçtikçe bünyesine yeni özellikler dahil ediyor. Bu özellikler çoğu zaman kullanıcı istekleri doğrultusunda şekilleniyor. Özelliklerden bir kısmı uygulanması kolay bir işlevselliğe sahipken bazılarını kullanabilmek içinse belli aşamaları takip etmek gerekiyor. 

 Aşamalı özellikler arasında bulunan WhatsAppta silinen mesajları geri getirme işleminin sıkça aratılan içerikler arasında olması bu özelliğin nasıl kullanıldığının bilinmediğini gösteriyor. Peki bu özellik nasıl kullanılır, WhatsAppta silinen mesajlar nasıl geri getirilir? Cevapları burada bulmak mümkün.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme!

Gün içinde milyonlarca mesajlaşmanın gerçekleştirildiği WhatsApp, kişiye ait mesajların kaybedilmemesi ya da gerektiğinde geri getirilmesi adına pek çok özellik geliştirdi. Bu özelliklerin başarılı bir şekilde kullanılabilmesi için öncelikle “yedekleme” işleminin nasıl gerçekleştirildiği bilinmeli.

 Yedeklenmiş olan her mesajın geri getirilme işlemi yedeklenmemiş olan mesajların geri getirilme işlemine göre çok daha çabuk gerçekleştiriliyor. Esasında basit bir algoritma ile çalışan uygulamada mesajları geri getirebilmek bu sayede oldukça kolay oluyor.

WhatsApp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?

Sohbet geçmişinin sorunsuzca geri getirilmesi için mesajların yedeklenmiş olduğundan emin olmak gerekir. Yedekleme işleminin gerçekleştirilmesi:

• WhatsApp uygulamasının açılması, üst üste bulunan üç nokta simgesine dokunulması, daha sonra diğer seçenekler bölümünden ayarlara ulaşılması, sohbetler kısmından sohbet yedeği ibaresine dokunulması,

• Yedeklenmek istenen mesajların gönderileceği Google hesabının seçilmesi,

• “Yedekle” bölümüne dokunulması

aşamalarının sırasıyla uygulanması ile mümkün olur.

WhatsApp Diğer Yedekleme Türleri

1. Google Drive’a yedeklenenlerin geri yüklenmesi

Bir kopyası Google Drive’da tutulmak istenen sohbetlerin sorunsuzca yedeklenmesi için otomatik yedekleme özelliği etkinleştirilir.

Yedekleme geri yüklenmek istenirse:

• Kullanılan cihaz yedeklemenin gerçekleştirildiği Google Hesabına bağlı olmalı

• WhatsApp yüklenmeli, şahsa ait numara doğrulanmalı

Mesajların geri yüklenebilmesi için Google Drive’da “geri yükle” ifadesine dokunulmalı.

2. Yerel Yedeklemeden Geri Yükleme İşlemi

• Dosya yöneticisi uygulaması indirilir.

• Yerel yedeklemeye ya da sdcard-WhatApp-Databases klasörüne sıralaması takip edilerek gidilir.

• En son oluşturulan yedekleme dosyası bu klasöre kopyalanır.

Bu işlemlerin hiç bir aşama atlanılmadan uygulanması ile “WhatsAppta silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?” sorusunun cevabına ulaşılır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir