Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük Giderici Doğal Çözümler

Bu yazıda öksürüğe ne iyi gelir ve ne tür çözümler uygulayabilirsiniz bunları öğreneceksiniz. Ancak burada yazılanları uygulamadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Bilmediğiniz ilaçları ve yöntemleri uygulamayınız.

Öksürük rahatsız edici ve sinir bozucu olabilir, ancak aynı zamanda vücudun savunma sisteminin önemli bir parçasıdır. Boğazınızı temiz tutmanın yanı sıra mukus ve diğer tahriş edici maddelerin solunum yollarından uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Çoğu durumda öksürük, soğuk algınlığı veya bronşit gibi başka bir solunum yolu hastalığının belirtisidir. Kuru bir öksürük yaşıyorsanız, rahatlama sağlamaya yardımcı olabilecek bazı doğal ilaçları düşünmek isteyebilirsiniz.

Öksürüğe iyi gelen doğal çözümler;

☑ Zencefil Çayı
☑ Bitkisel Şuruplar
☑ Buhar Soluma

Zencefil Çayı

Zencefil çayı, öksürük de dahil olmak üzere birçok rahatsızlık için popüler bir ev ilacıdır. Zencefil, boğazı yatıştırmaya ve solunum yollarındaki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilecek anti-enflamatuar ve balgam söktürücü özelliklere sahip bileşikler içerir. Zencefil çayı yapmak için birkaç dilim taze zencefili suda yaklaşık 10 dakika kaynatın ve içmeden önce süzün. İsterseniz bal ile tatlandırabilirsiniz.

Bitkisel Şuruplar

Bitkisel şuruplar öksürüğü doğal yollarla gidermenin bir başka etkili yoludur. Sağlıklı gıda mağazalarında veya internette, iltihaplanmayı azaltmaya ve akciğerlerdeki mukusu gevşetmeye yardımcı olabilecek mürver şurubu veya kaygan karaağaç kabuğu özü gibi bileşenler içeren birçok çeşit mevcuttur. Bazı bitkisel şuruplar, öksürüğün neden olduğu boğaz ağrısını kaplamaya ve yatıştırmaya yardımcı olabilecek bal da içerir.

Buhar Soluma

Buhar inhalasyonu öksürük ve soğuk algınlığı için en eski ev ilaçlarından biridir, ancak günümüzde hala işe yaramaktadır! Basitçe bir kaseyi sıcak suyla doldurun ve içine okaliptüs veya nane yağı gibi bazı uçucu yağlar ekleyin. Ardından kasenin üzerine eğilirken başınızı bir havluyla örtün ve öksürüğünüzde rahatlama hissetmeye başlayana kadar her seferinde 5-10 dakika boyunca burnunuzdan derin nefes alın. Sıcak suya çok yaklaşmadığınızdan emin olun yoksa kendinizi yakabilirsiniz!

Sonuç olarak;

Öksürük rahatsız edici ve rahatsız edici olabilir, ancak doktorlar tarafından reçete edilen ilaçları almak zorunda kalmadan rahatlama sağlayabilecek doğal çözümler vardır. Bunlar arasında zencefil çayı, bitkisel şuruplar, buhar inhalasyonu ve daha fazlası yer alır! Aldığınız ilaçlarla kötü etkileşime girmemeleri için bu ilaçların tümü mümkünse bir sağlık uzmanının gözetimi altında kullanılmalıdır. Öksürük semptomlarını ilaç kullanmadan doğal yollarla hafifletmenin yollarını arayan web sitesi sahipleri ve SEO’ya yeni başlayanlar için bu doğal çözümler daha fazla araştırmaya değer olabilir!

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir