E-Ticaret İle Para Kazanma 2022! E-Ticarete Başlamak

Bu sorunun cevabı tabii ki evettir. E ticaret ile güzel paralar kazanmak istiyorsanız zeki olmalısınız! Bunun en büyük nedeni piyasada bir sürü E-ticaret sitesinin var olmasıdır. Şu soruyu kendinize sormalısınız; kullanıcılar benden neden alışveriş yapmalılar? Soruya somut ve mantıklı bir cevap verdiğiniz zaman doğru yolda ilerlediğinizi unutmayın. 

Makalede bahsettiğimiz E-ticaret platformlarında kendi mağazınızı açarak para saymaya başlayabilirsiniz. Evet bu kadar net. E Ticaret yaparak para kazanma yöntemleri sayarak bitmez o konuya da değineceğiz.

E-ticaret nedir? E-ticaret Nasıl Yapılır?

 Fiziksel mağazaların aksine oldukça yaygınlaşan E-ticaret Elektronik ticaret, satın alma süreçlerine ek olarak, bir satın alma işlemini başlatan ve işleyen tüm süreçleri içerir. Bir online mağaza yalnızca merkezi bir satış platformu görevi görür, aynı zamanda tek bir sistem üzerinden sipariş verebilir ve ödeme yapabilir. Elektronik envanter kontrol sistemi, satılan ürünü kaydeder ve envanteri günceller. Bir RFID çipi tarafından izlenen nakliye rotası. CRM sistemleri, müşteri ile iletişimde kalmayı da mümkün kılar. Bu aşama E-ticaret satışlarını arttırma yöntemleri arasında büyük bir rol oynar.

Daha dar bir tanımla, E-ticaret böylece e-işin bir alt alanını oluşturur. Buna tüm otomatikleştirilmiş iş süreçleri dahildir, adı geçen elektronik bilgi ve iletişim teknolojileri kullanılır.

Büyük ölçüde otomatikleştirilmiş iş süreçlerini kullanmanın amacı, işleri daha verimli hale getirmek ve satışları artırmaktır.

Dijital teknolojiler elektronik ticaretin temelini oluşturmaktadır. Tedarikçiler ve alıcılar, e-ticaretin bir parçası olarak dijital olarak veri alışverişinde bulunur.

E-ticaret Satışlarını Arttırma Yöntemleri!

 Çok farklı teknolojiler söz konusu olabilir: Spektrum, basit radyo teknolojisinden (örneğin Bluetooth) yapay zekaya (AI) dayalı oldukça karmaşık ve derin sistemlere kadar uzanır. 

İşleri otomatikleştirmek istiyorsanız mağazanıza maddi olarak imkan sağlamanız gerekiyor. Yeni yazılımlar satın almak gibi…

 İnternet ve telefon gibi iletişim teknolojilerinin yanı sıra elektronik veri tabanları ve kelime işlemci yazılımlarının da kullanılması, sosyal medya veya televizyonun reklam mecrası olarak hizmet vermesi, ödeme işlemlerinin internet bankacılığı üzerinden yapılması ve chatbotların devreye girmesi ile yaygın bir dijital altyapı oluşturmaktadır. Kablosuz veya kablolu ağlardan oluşur. E-ticaret işleri hep bunun üzerinden yürür.

Ortak payda, uzamsal mesafelerin aşılmış olmasıdır. Bazen bu fiziksel temas komptt’nin yerini alır. E-ticaret aynı zamanda tüketicilerin gerçek bir mağazaya gitmesine veya yüz yüze tavsiye almasına gerek olmadığı anlamına gelir. İşte bu yüzden E-ticaret üzerinden satış yapma işlemleri son zamanlarda telefonların artmasıyla beraber büyük bir ilgi görmüştür 

E-ticaret Nasıl Yapılır?

Büyüyen e-ticaret pazarında, yani bir çevrimiçi mağazada kurucular için ekonomik olarak ilginç fırsatlar var. Peki e-ticaret gerçekte nasıl çalışır? Ve doğru mağaza sistemi hangisi? Nasıl Amazon satıcısı olurum? Hangi ödeme yöntemine ihtiyacım var ve çevrimiçi mağazam için nasıl müşteri bulabilirim?

Size e-ticaret konusunu ve çevrimiçi ticaretle ilgili en önemli soruları tanıtıyoruz.

E-ticaret nedir? 

E-ticaret terimi, elektronik ticaretin veya elektronik ticaretinin kısaltması, özellikle internet üzerinden yapılan tüm ticaret, diğerlerinin arasından internet üzerinden mal alıp satma

E-ticaret sadece online alışverişi değil, aynı zamanda çevrimiçi bankacılık veya müşteri hizmetleri gibi diğer e-ticaret alanlarını da içerir. Bununla birlikte, genel olarak, ortak tabirle e-ticaret terimi, ağırlıklı olarak çevrimiçi alışveriş için kullanılır.

Online Mağaza Açma Veya Pazar Yeri Modeli Edinmek!

E-ticaret genellikle kendi çevrimiçi mağazanız aracılığıyla ürün satmakla eşdeğerdir. Ama bir de sözde pazaryeri modeli var: Eğer bir kurucuysanız ve çevrimiçi mağazaların karmaşık teknolojisiyle uğraşmak istemiyorsanız, eBay veya Amazon gibi pazaryerleri iyi bir alternatif olabilir. 

Çok sayıda tüccar mallarını orada hizmete sunuyor ve platformlar her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Ticari bayiler ürünlerini kanıtlanmış sisteme girebilir ve dünya çapındaki müşterilere ulaşabilir.

E-ticaret Yapmak Mantıklı Mı?

E-ticaretin amacı, ilgili şirketlerin daha fazla satış yapması için satış süreçlerini optimize etmektir. Satışla ilgili tüm iş süreçleri daha verimli hale getirilmeli ve ilgili maliyetler azaltılmalıdır. Şirketler, internetin yardımıyla çevrimiçi mağazalar, pazar yerleri (örneğin Amazon) veya açık artırma platformları (örneğin eBay) aracılığıyla yeni satış kanalları kazanmıştır. Sosyal medya, dijital reklamlar ve haber bültenleri aracılığıyla yeni müşteriler kazanıyorlar ve otomatik CRM sistemlerini kullanarak nispeten daha az çabayla çok sayıda müşteri ilişkisini sürdürüyorlar.

Çevrimiçi perakendeciler genellikle sektöre ve iş hedefine bağlı olarak hangi teknolojilerin ve satış kanallarının kullanılacağına karar verir. 

Tüm süreçleri dijitalleştirmek hiçbir şekilde gerekli değildir. Bunun yerine, eğilim, aynı anda birkaç seçilmiş kanalı kullanan çok kanallı ve çapraz kanallı pazarlamaya yöneliktir. Örneğin, bir mobilya mağazası, çevrimiçi bir varlığa sahip olarak müşterileri çekebilir. Aynı zamanda, yine de bir kırtasiye dükkanı veya en azından bir showroom sunmalıdır. Müşteriler, nakliye ücretlerinden tasarruf etmek için en sevdikleri küçük mutfakları inceleyebilir veya çevrimiçi sipariş ettikleri mobilyaları kendileri alabilirler.

Elektronik ticaret söz konusu olduğunda, tüm kanalların birbiriyle ideal şekilde koordine edilmesi önemlidir. Kullanılan elektronik teknolojiler, lojistikten pazarlamaya ve müşteri hizmetlerine kadar değer zincirine mümkün olduğunca entegre edilmelidir. Örneğin, web sitesinde reklamı yapılan bir ürün mutlaka stokta olmalıdır.

Elektronik ticaret verimliliği artırmaya hizmet eder. Örneğin, çevrimiçi ticaret, satış süreçlerini hızlandırır. Müşteriler, evdeki akıllı telefonlarından veya bilgisayarlarından uygun bir şekilde ürün yelpazesine göz atmak ve istedikleri zaman sipariş vermek için bunu kullanabilir. Bilgisayarlı sistemler, süreçleri otomatikleştirerek zamandan tasarruf sağlar. 

Bu aynı zamanda personel maliyetlerini de azaltır. Bir perakende mağazanız yoksa, e-ticaret kirayı bile ortadan kaldırır. İnternet üzerinden dijital teklifler satmak, postane veya benzer hizmet sağlayıcılar aracılığıyla satmaktan çok daha ucuzdur. Şirketler ayrıca e-ticareti yeni satış pazarlarına daha kolay ve daha ucuza açmak için kullanabilirler. B. bölgeler üstü hareket etmek.

E-ticaret, her türlü ticari işleme izin verir. İş, örneğin B2B alanında (şirketler arasındaki iş ilişkileri) ve B2C alanında (şirketler ve tüketiciler arasındaki iş) gerçekleştirilebilir.

E-ticarette güncel eğilimler

Elektronik ticaret yıllardır patlama yaşıyor. Ve bazı yeni gelişmeler nedeniyle e-ticaret ivme kazanmaya devam ediyor.

Federal E-Ticaret ve Posta Havalesi Almanya Birliği tarafından yapılan güncel bir araştırma e. V. (bevh), Almanya’daki tüm çevrimiçi ve posta siparişi işi, 2017’de 62,15 milyar Euro’luk brüt satış hacmine ulaştı. Bir yılda yüzde 7,9 büyüdü. Yani Almanlar internette giderek daha fazla para harcıyor. Sanayi derneği Bitkom’un yaptığı bir araştırmaya göre kitaplar, CD’ler ve DVD’ler ilk sırada yer alıyor. Ancak elektronik ürünler ve giysiler de genellikle çevrimiçi olarak satın alınır.

Online alışveriş hiçbir şekilde genç nesil ile sınırlı değildir. Yaş farklılıkları giderek daha az rol oynuyor: 65 yaşın üzerindekilerin çoğu bugünlerde internet konusunda oldukça bilgili. Bitkom anketine göre, bu yaş grubunun yüzde 79’u en az bir kez çevrimiçi bir şey satın aldı. Pazarlama ağırlıklı olarak dijital yerlilere odaklanan şirketler, müşteri potansiyelini boşa harcıyor. Bununla birlikte, yaşlı insanlar çoğunlukla çevrimiçi olarak ilaç satın alır ve malları doğrudan ön kapılarına teslim ettirir. Giyim ve ayakkabı söz konusu olduğunda hala kırtasiyecileri tercih ediyorlar. Buna karşılık, 14 ila 29 yaşındakiler dijital alışveriş turunu çok daha sık tercih ediyor.

Çevrimiçi perakende için büyük bir zorluk, e-ticarette alışveriş deneyimini kişiselleştirmek olacaktır.

 Bu nedenle, eğilim kişiselleştirilmiş tekliflere ve reklamlara yöneliktir. Birçok kullanıcı, kişiye özel bir hediye çeki satın almak veya çok özel koşullarla seyahat rezervasyonu yapmak ister. Sadık müşteriler indirimler, bireysel bir yaklaşım ve uygun satın alma önerileri bekler. 

Google Analytics gibi analiz ve takip araçları, kişisel verilerin toplanmasını mümkün kılar. Bir sonraki çevrimiçi mağaza ziyaretini daha güçlü bir şekilde kişiselleştirmek için satın alma ve gezinme davranışlarını kaydederler. Perakendeciler, müşterilerinin ürün tercihleri ​​ve belirli bir ürün için ne kadar ödemeye istekli oldukları hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

En başarılı Türk E-ticaret Siteleri Hangileridir?

1. Trendyol

2. N11

3. Hepsi Burada

4. Cimri

En Başarılı Yabancı E-ticaret Siteleri Hangileridir?

1. Amazon

2. Alibaba

3. eBay

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir