Steam İle Oyun Oynayarak Para Kazanma 2022

Dijital oyun platformu Steam’de oyun oynayarak yasal olarak para kazanabilirsiniz. Sert bir oyuncu olarak Steam’de para kazanmanın farklı ve ilginç yollarını ayrıntılı olarak açıkladık.

Steam İle Oyun Oynayarak Para Kazanma 2022

 Valve Corporation tarafından geliştirilen dijital oyun platformu Steam’de birbirinden farklı ve eğlenceli birçok oyunu oynayabilirsiniz. Ancak Steam’de sadece oyun oynamakla kalmaz, aynı zamanda para da kazanabilirsiniz.

 Steam’de nasıl para kazanılacağını öğrendikten sonra, oyun oynayarak para kazanma hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için bunları uygulayabilirsiniz. Ayrıca, çoğu yöntem herhangi bir sermaye gerektirmez.

Peki Steam’de para kazanmanın yolları nelerdir? İlk olarak, Steam’de gerçek para kazanmanın tek yolunun bir oyun geliştirmek ve satın almaları için diğer oyunculara dağıtmak olduğunu belirtmek önemlidir. Ancak başka yollarla kazandığınız paralarla Steam’de mutlu bir şekilde para harcayabilirsiniz.

Steam’de para kazanma yolları: 

1. Adım: Oyun içi öğeleri toplayın. 

2. Adım: Eşyaları doğru zamanda sat. 

3. Adım: Ticaret kartını saklayın. 

4. Adım: Rezervasyonları takip edin. 

5. Adım: En çok eşya düşüren oyunu takip edin. 

6. Adım: Oyunu geliştirin ve Steam’de yayınlayın. 

Oyun içi öğeleri toplayın

 Oyun içi öğeler Steam’de para kazanmaya çalışmanız gereken ilk yol, oyun içi öğeleri toplamaktır. Birçok oyun, siz oynadıkça ve seviye atladıkça değerli ve nadir eşyaların kilidini açar. Dota 2 gibi oyunlarda sabit bir ürün akışı sağlayan alanlar bile var.

 Buradaki anahtar sabırlı olmaktır. Başarılı bir oyuncu olarak, oyunda sabırla ilerledikçe, farklı oyuncuların edindiğiniz önemli öğeler için çok pahalıya ödediğini göreceksiniz.

 Çünkü bir çok oyuncu sabırsız ve ileri seviyelerde satın alacakları eşyalarla oyuna başlamak istiyor.

Eşyaları Doğru Zamanda Sat

Oyun oynayarak para kazanma

Oyun oynarken eşya kazanmak Steam’de para kazanmak için yeterli değil. Sahip olduklarınızı doğru zamanda satmak önemlidir.

 Örneğin, sabırlıysanız, artık mevcut olmayan (muhtemelen sadece sizin) eşyaları diğer oyunculara orijinal fiyatından biraz daha fazla satabilirsiniz.

Özellikle bazı özel kartlara ve düşen nadir eşyalara sahip koleksiyoncular. Böyle değerli bir eşyanız varsa, onu çok yüksek bir fiyata bir koleksiyoncuya satabilirsiniz. Çünkü bazı koleksiyoncular kart toplayarak rozet elde etmeye çalışırlar.

Ticaret Kartlarını Saklayın

Steam’de zaman geçirirken satın alabileceğiniz başka öğeler Koleksiyon Kartları ve Koleksiyon Kartlarıdır. Genellikle bu eller az değerlidir ancak aksatmadan oynayarak daha yüksek değerli eller elde edebilirsiniz.

Ticaret kartları ve ticaret kartları elde etmek için net bir strateji maalesef olmamaktadır. Tipik olarak, oyunun ilk 15 dakikasında bir kart dağıtılır ve oyunun ikinci saatinde başka bir kart dağıtılır. Fakat oyunun ritmine kendinizi bırakın ve eğlenin, yine de farkına varmadan bir sürü kart elde etme şansınız bulunuyor. 

Ön Siparişi Takip Edin

Arada oyun geliştiricileri Steam’de bazı ön sipariş öğeleri veya erken erişim sandıkları sunarlar. Böyle durumlarda, ön siparişi verilen öğe Steam mağazasında satışa sunulduysa, önceden satın alabilir ve sonraki aşamada yüksek kar marjıyla kendiniz için satabilirsiniz.

Belki de 2-3 dolara alabileceğiniz bazı ön sipariş ürünleri, oyunlar veya çabuk erişim kasaları yüzlerce dolara kadar bir anda veya uzun vadeli çıkabiliyor. Her an hazırlıklı olun.

En Çok Eşya Düşüren Oyunlar Takip Edin

Steam’de en çok eşyaya sahip oyunları “Oyuna Göre Göz at” bölümünden ulaşabilir ve bu mağazada heyecan verici eşyalara hemen göz atabilirsiniz.

Ara sıra düşük fiyata satın alabileceğiniz bir oyunun daha sonra Steam mağazasında yüksek fiyatlara satıp para kazanabileceğiniz eşyalar düşüreceğini fark edeceksiniz. Yani bir oyuna yapacağınız büyük olmayan bir bir yatırım, size daha sonra çok yüksek kazançlar sağlayabileceğiniz eşyalar verebiliyor.

Bir Oyun Geliştirin ve Steam Üzerinden Dağıtın

Daha önce de sözünü ettiğimiz gibi Steam’de gerçek para kazanmanın en iyi yolu bir oyun geliştirmek ve bu oyunu Steam üzerinden tüm dünyaya dağıtmak olacaktır. Bunu yapmak için değişik oyun geliştiriciler ile irtibata geçebilir ya da kişisel oyununuzu Steam Direct üzerinden dağıtarak oyun satım ücretleri ya da oyun içi satın alımları üzerinden gerçek para elde edebilirsiniz.

Eh tabii ki bir oyun geliştirmek, özellikle de bu oyunu Steam üzerinden dağıtmak kolay bir iş, bir süreç değildir. Sebebi ise Steam’in platforma ekleteceği oyunlar için bazı kuralları bulunuyor. Aynı şekilde oyunlar üzerinden kazandığınız paranın belli bir yüzdesini de Steam’in aldığını unutmayın.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir